Top

وای فای کافی شاپ

کافی شاپ یکی از تجارت هایی ست که ​عموما به صورت محلی مدیریت می شود . افراد بسیاری وجود دارند که به صورت روزانه از محیط کافی شاپ ها استفاده می کنند . گاهی اوقات برای کتاب خواندن ، یا شاید فکر کردن ، گذراندن زمان ، دیدار دوستان و یا حتی قرارهای حرفه ای از کافی شاپ ها استفاده می شود . وجود شبکه وای فای که توانایی به اشتراک گذاری اینترنت را با کیفیت خوب دارد در محیط یک کافی شاپ این روزها یک سرویس ارزش افزوده است که می تواند رضایت خوبی را برای مشتریان فراهم آورد . با وجود یک شبکه دسترسی به اینترنت خوب در یک کافی شاپ احتمالا مشتریان زیادی این محیط را برای قرارهای حرفه ای یا گذراندن اوقات فراقت انتخاب می کنند . 
کافی شاپ ها یک تجارت کوچک یا متوسط محسوب می شوند و از این رو منطقی برای هزینه برقراری شبکه وای فای سازمانی وجود ندارد . از طرفی اکسس پوینت های خانگی برای سرویس دهی به مشتریان یک کافی شاپ مناسب نیستند .
 
 


نیاز کافی شاپ ها به شبکه Wi-Fi اینگونه تعریف می شود : 
شبکهء WiFiیی برای یک کافی شاپ مناسب است که : 
۱- بتواند به صورت همزمان به ۵۰ الی ۱۰۰ کاربر سرویس دهی کند .
۲- هزینه خرید، راه اندازی و نگهداری پایینی داشته باشد  . 
با این تعریف یک اکسس پوینت خانگی مناسب چنین شبکه ای نیست . اکسس پوینت های خانگی اگرچه که قیمت کمی دارند اما  قابلیت سرویس دهی به حداکثر ۱۰ کاربر همزمان را دارند و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی مشکلات خود را به رخ می کشند . 
کمپانی سیسکو و آی پی کام با طراحی و تولید شبکه وای فای برای تجارت های متوسط و کوچک با شعار BIG Wi-Fi. Small Business به این نیاز پاسخ داده است .