Top

راهکار هتلی با تکنولوژی GPON

به انقلاب GPON بپیوندید- هتل بعدی باشید! 


با توجه به اینکه نیاز و خواسته ی مشتریان با پیشرفت تکنولوژی افزایش می یابد، اینکه چه تکنولوژی و سرویسی در هتلها در دسترس است، انتخاب هتل محل اقامت میهمانان را تحت تاثیر قرار می دهد.
آنچه که واضح است، برای اکثر مردم موقعیت و هزینه ی هتل ها بسیار پر اهمیت است اما برای انتخاب هتل این سوال که هتل شما چه سرویس هایی را ارائه می دهد نیز مهم خواهد بود.
سوال هایی از این دست که آیا اقامت من شامل صبحانه می شود؟ آیا باشگاه ورزشی و یا استخر دارد؟ آیا می توانم از WiFii استفاده کنم؟ و سوالاتی اینچنینی که همه ی ما با آنها آشنا هستیم، می توانند بر روی تصمیم مشتری برای انتخاب هتل اثر بگذارند. اما تفاوت بارز میان هتلها این روزها فناوری است! این فناوری و ابزار های داخل اتاق ها هستند که در فرایند تصمیم گیری مشتریان نفوذ بیشتری دارند.
سرویس هایی همچون IPTV و تلفن IPP به اتاق ها اضافه شده اند و شما می توانید از طریق یک صفحه کلید لمسی موزیک، روشنائی، دما و... را کنترل کنید. تکنولوژی، متناسب با خواسته ی مشتریان به سرعت در حال رشد است. در حالیکه دسترسی به تکنولوژی برای مشتریان بسیار مهم است، نحوه ی پیاده سازی این سرویسها در هتل نیز اهمیت پیدا می کند. حالا همه به این نتیجه رسیده اند که متاسفانه شبکه مسی سنتی هیشه جواب نمی دهد.
انقلاب تکنولوژی چیست؟پاسخ، فناوری GPONN ، زیر ساخت مبتنی بر فیبر نوری است که می تواند صدا، ویدئو و دیتا را بر روی یک کابل فیبر نوری انتقال دهد.شبکه فیبر نوری محدودیت فاصله در زیر ساخت مس را نداشته و به راحتی بدون استفاده از تجهیزات متعدد و جاگیر قابل گسترش است.
GPON (Gigabit Passive Optical Networkk) از آخرین فناوریهایی است که برای میهمانان هتل، این امکان را فراهم می کند تا سرویس های مختلف نظیر ویدئو با کیفیت بالا، اینترنت پر سرعت، تلفن VOIP و... را دریافت کنند.
به دلیل مزیت های شبکه GPON هتلها به سمت نصب شبکه تمام فیبر در هر اتاق به جای شبکه های پر هزینه، غیر قابل اعتماد و با پهنای باند محدود، هستند.
ارتقاء پهنای باند، سرعت و قابلیت اطمینان در راهکار GPON، نیاز گسترده ی میهمانان به پهنای باند برای تبلت، لپ تاپ، گوشی های هوشمند، IPTVV، صدا و... را بر طرف می نماید.
نصب و راه اندازی فیبر نوری، شبکه داده-صوت-تصویر را برای هر اتاق میهمان فراهم می کند.برای راه اندازی شبکه ی GPON در هر طبقه تنها لازم است از یک Splitter که دستگاه کوچکی است و به راحتی می تواند در رایزر یا محل تعبیه شده در سقف قرار گیرد،استفاده شود. با نصب یک ONT در هر اتاق، می توان سرویس های مختلف از جمله IPTV،VOIP، سرویسهای هوشمند سازی و... را تنها از طریق یک یونیت واحد دریافت کرد.
نکته ی کلیدی آن است که به دلیل پسیو بودن کل شبکه و عدم استفاده از تجهیزات اکتیو نیازی به پاور و خنک کننده نبوده و بطرز چشم گیری مصرف انرژی را کاهش داده( شما را به اهداف سبز تان نزدیک کرده) و به دنبال آن هزینه ها را نیز کم می نماید. با مقایسه ی اجمالی شبکه های سنتی و GPON، در می یابیم شبکه ی GPON دارای صرفه اقصادی بیشتری نسبت به شبکه های گران قیمت سنتی است.

GPON و سیستم تلفن هتل شما
به عنوان صاحب یا مدیر هتل، مسائل مختلفی وجود دارد که شما روزانه با آنها دست به گریبان هستید. شما باید کارکنان را سازماندهی کرده و اطمینان حاصل کنید که آنها وظایف خود را بخوبی انجام داده و محترمانه و صادقانه با میهمانان برخورد کنند. کارهای زیاد دیگری هستند که در لیست کارهای روزانه ی شما قرار دارند. همه ی این ها برای اینکه شما در صنعت هتلداری موفق باشید لازم است، اما موارد دیگری همچون ارتباطات نیز بسیار پر اهمیت هستند.
در واقع برقراری ارتباط مناسب، شریان حیاتی یک هتل است. نه تنها باید کارکنان برای حفظ جریان خوب کاری، قادر به تماس با یکدیگر باشند، بلکه میهمانان نیز باید بتوانند با میز پذیرش، امکانات مختلف هتل و بیرون از هتل ارتباط برقرار کنند. اگر هتلی نتواند ارتباط مناسبی را برای میهمانانش فراهم کند، یک گام عقب است
استفاده از GPON نشان دهنده ی انتخاب یک مسیر برای دگرگونی در نحوه ی ارائه ی شبکه دسترسی به میهمانان است. صاحبان و مدیران هتل به GPONN به چشم شیوه ی بهتر در ایجاد یک شبکه خصوصی برای هر اتاق می نگرند. با استفاده از این روش می توانVOIP را با توجه به نوع میهمان یا نوع سرویس به هر اتاق با سرعت و پهنای باند مختلف بصورت رایگان یا VIP ارائه داد.
راه اندازی شبکه ی مناسب برای شما به عنوان صاحب هتل می تواند نگران کننده باشد به خصوص اگر شما احتیاج به یک ارائه دهنده شبکه به عنوان مجری اصول پایه تا سرویسهای ارزش افزوده که بعداً ممکن است به آن نیاز پیدا کنید، داشته باشید. پس باید شبکه ی را انتخاب کنید که کارآمد و قابل اعتماد بوده و انعطاف پذیر باشد.
GPONدقیقاً پاسخگوی نیاز شماست! GPONN قادر به ارائه ی پهنای باند اختصاصی و متوازن در نرخ بیت ثابت بوده و شما به عنوان مالک هتل می خواهید میهمانان از عملکرد شبکه راضی بوده و اقامت خوبی را در هتل تجربه کنند، پس در انتخاب خود تعلل نکنید. سیستم تلفن سنتی خود را برای دریافت سرویسهای بهتر به VOIP ارتقاء دهید.

پیاده سازی سیستم IPTV هتلی
سیستم IPTV یک سیستم یکپارچه است که قادر به پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی بوده و بر روی بستر GPONN به راحتی قابل پیاده سازی است. اگر این سیستم را در هتل خود راه اندازی کنید میهمانان می توانند شبکه های دلخواه خود را تماشا کرده و یا از میان موزیک ها و فیلم های متنوع، محتوای درخواستی خود را برای پخش انتخاب کنند. میهمان شما می تواند تنها از طریق همین سیستم از اخبار محلی آگاه شود، وضعیت آب و هوا و اوقات شرعی محل اقامت خود را چک کند و از امکانات هتل استفاده نماید مثلاً منوی رستوران را مشاهده کرده و غذای مورد علاقه ی خود را سفارش دهد، سالن ورزشی یا استخر را رزرو کند و برای گردش در شهر تاکسی سفارش دهد. علاوه بر این قابلیت افزودن سرویس هایی نظیر اتصال به سیستم های اعتبار سنجی و سیستم های هتلداری مانند Billing در این سیستم پیش بینی شده است و هنگام تسویه میهمان، صورت حسابش صادر می شود.

سیستم هوشمند سازی
اتاق های مجهز به سیستم های هوشمند، قابلیت تاثیر گذاری بیشتری بر روی میهمانان دارند. فرض کنید شما با یک Key Cardd وارد اتاق خود می شوید، به محض ورود چراغ ها روشن می شوند و پیغام خوش آمد گویی بر روی مانیتور داخل اتاق پخش می شود.شما می توانید تنها با یک ریموت کنترل پرده ها را کنار زده و میزان نور و روشنایی را مطابق میل خود تنظیم کنید و یا چراغ های بیشتری را روشن کنید، دمای اتاق را کنترل کنید و از هواساز و تهویه مطبوع بهره ببرید. تنها با استفاده از یک ریموت کنترل می توانید همه چیز را کنترل کنید. مواقعی که خسته هستید و دلتان نمی خواهد کسی مزاحمتان شود پیغام مزاحم نشوید را انتخاب کنید تا خدمه از آن آگاه شوند. با استفاده از این سیستم شما می توانید ساعت را تنظیم کنید تا صبح براحتی برخیزید، علاوه بر این با Room Service ارتباط برقرار کنید و صبحانه سفارش دهید.

سرویس های قابل ارائه در هتل بر روی بستر GPON

- اینترنت پر سرعت
- دسترسی Wi-Fi
- VoIP تلفن
- تلفن آنالوگ
- IPTV با کیفیت بسیار بالا
- تلویزیون ماهواره ای
- ویدئو درخواستی
- سیستم تشخیص آتش سوزی
- سیستم های دسترسی درب
- سیستم خودکار حسابداری
- مانیتورینگ دوربین مدار بسته
- رایانمابا پیاده سازی این راهکار آسایش و راحتی برای میهمانان فراهم شده و موجب می شود علاقه ی بیشتری به اقامت در هتل شما داشته باشند
شرکت فاطررسانور مفتخر به ارائه ی راهکار جدید، مقرون به صرفه، با ارزش و با کیفیت GPON ،به هتلها می باشد.