Top

شبکه وای فای ادارات

شبکه وای فای در محیط شرکت ها و ادارات یک باید جهت ادامه کار و مراودات روزانه است . استفاده از نرم افزارها و اپلیکیشن های گوناگون روی گوشی های تلفن همراه و تبلت ها و همچنین راحتی اتصال بی سیم لپ تاپ و قابلیت حمل و نقل آن در محیط کار باعث شده است بدون وجود Wi-Fi تقریبا کار غیر ممکن باشد.

(( یکی از کارمندانم به من گفت : درست است که ما شرکت کوچکی هستیم ولی این دلیل نمی شود که به وای فای نیاز نداشته باشیم یا نیاز بی کیفیت تری نسبت به کارمندان یک شرکت بزرگ داشته باشیم . لطفا تدبیری کنید با این وضع من دیگر نمی توانم با آرامش خاطر کار کنم . ))
اینها نقل قول از علی مدیر جوان یک شرکت طراحی داخلی ست . و بعد ادامه داد :
(( اعتراضش به حق و به جاست . زمانی که خودم کمی دیرتر به محل کارم می رسم ، لپ تاپم دیگر به شبکه بی سیم متصل نمی شود . از طرفی لپ تاپ جدیدم دیگر امکان اتصال کابلی ندارد . یک بار با مشورت یکی از دوستان اکسس پوینت را تعویض کردیم ولی باز هم نتیجهء چشمگیری نگرفتیم . اکسس پوینت بعد از مدتی هنگ می کند ، بسیاری اوقات احتیاج به خاموش/روشن شدن دارد. تعداد کاربران که از یک حدی بالاتر می رود کارکرد اکسس پوینت دچار اختلال می شود ))

این موضوع کاملا منطقی ست . Access Pointهای خانگی برای سرویس دهی به چند کاربر ( نهایتا ۵ تا ۱۰ کاربر )‌ همزمان طراحی شد اند . منابع (‌Resource) چندانی برای سرویس دهی به تعداد زیادی کاربر را ندارند و زمانی که شما آنها را ناچا به سرویس دهی به تعداد بیشتری کاربر می کنید بعد از مدتی از کار باز می ایستند .

در یک محیط کار ۱۰ نفر ، که شرکت کوچکی محسوب می شود ، حداقل ۱۰ دستگاه Wi-Fi وجود دارد . این در حالی ست که بسیاری از اشخاص بیش از یک دستگاه Wi Fi دارند .
- گوشی تلفن همراه (smartphone)
- تبلت
- لپ تاپ
این تجهیزات معمولا روی میز بسیاری از اشخاص حضور دارند . حالا شرایط ذیل را در نظر بگیرید :
----------------------------------
تعداد کل کارمندان شرکت : ۱۰
تعداد گوشی تلفن هوشمند : ۹
تعداد لپ تاپ : ۷
تعداد تبلت : ۴
​----------------------------------
مجموع تجهیزات وای فای = ۲۰ دستگاه
​----------------------------------
مطمئن باشید که یک اکسس پوینت خانگی هرگز قادر نیست که در این شرایط سرویس دهی کند . این فرضیات بسیار ساده لوحانه است . ما هنوز تجهیزاتی نظیر انتقال دهنده بی سیم صوت و تصویر و دوربین های امنیتی بی سیم ، تلویزیون و .... در نظر نگرفتیم اگر این تجهیزات را نیز اضافه کنیم دیگر اوضاع وخیم تر خواهد شد .

راه کار چیست ؟

راه حل فائق آمدن بر چالش شبکه های وای فای در شرکت ها و ادارات کوچک را IP Comeارائه کرده است .

۲- قابلیت اطمینان بالا (Enterprise Reliability)

  • کیفیت بالای ساخت سخت افزار
  • طراحی نوین برای کارایی بالا
  • دارای خصوصیات مختص به تجهیزات شبکه های وای فای سازمانی که در اکسس پوینت های خانگی یافت نمی شود .

۳- کم هزینه

  • کم هزینه و مناسب برای تجارت های کوچک و متوسط
  • نرم افزار موبایل و تبلت انجام تنظیمات ، مدیریت و مانیتورینگ رایگان